حبوبات, حبوبات الیزا

مرکز تولیدکنندگان حبوبات ایران کجاست؟ مرکز حبوبات ایران را از کجا پیدا کنیم؟

مرکز حبوبات ایران

شهرستان دلفان واقع در استان لرستان، شمالی ترین نقطه این استان می باشد که در تصویر زیر می توانید مختصات جغرافیایی این شهرستان را به خوبی مشاهده کنید. شهرستان دلفان را به عنوان شهر مفرغ نیز می شناسند.
شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که چرا این شهرستان را به عنوان مفرغ می شناسند. مفرغ یک نوع آلیاژ ترکیبی از مس و قلع می باشد که در ایام قدیم برای رفع نیاز مردمان آن زمان برای ساخت ابزارآلات به کار می رفته است. به طور کلی مردمان لرستان قدیم که به کاسیان یا کاسیت ها معروف بوده اند، برای ساخت این ابزارها از مفرغ استفاده می کردند.

چه مقدار حبوبات در ایران تولید می شود؟

میزان سطح زیر کشت حبوبات در ایران به قدری است که در برخی محصولات نیاز به واردات داریم تا نیاز مصرف کنندگان به طور کلی رفع گردد. در نمودار زیر مشاهده می کنید که بر اساس پیش بینی های به عمل آمده در سال ۹۷ میزان تولید حبوبات در کشور به ۷۱۵۰۰۰ تن می رسد. این در حالی است که حدود ۷۵۰۰۰۰ تن نیاز سالانه کشور به حبوبات می باشد.

تولید حبوبات ایرانی

[toggle title=”میزان تولیدات حبوبات لرستان” state=”open”]سالانه حدود ۱۴۷ هزار هکتار از اراضی استان لرستان به زیر کشت حبوبات می رود که از این مقدار ۱۳۰ هزار تن حبوبات برداشت می گردد. کشاورزان استان لرستان حدودا ۲۵ درصد حبوبات کشور را تولید می کنند.[/toggle]

مرکز تولیدات حبوبات ایران کجاست؟

به طور کلی بیشتر استان های ایران را می توان تولید کننده حبوبات در کشور نامید. اما بیشترین تولیدات حبوبات متعلق به استان های زیر می باشد.

 • حبوبات لرستان
 • حبوبات کرمانشاه
 • حبوبات مرکزی
 • حبوبات ایلام
 • حبوبات خوزستان
 • حبوبات اردبیل
 • حبوبات آذربایجان شرقی
 • حبوبات آذربایجان غربی
 • حبوبات کردستان

حبوبات ایرانی را خرید کنیم یا خارجی؟

خریداران حبوبات دو دسته اند:

 • کسانی که کیفیت برایشان اهمیت دارد. مانند شرکت های بسته بندی و فروشندگان لوکس مواد غذایی.
  پیشنهاد ما برای این گروه خرید حبوبات دستچین یا همان درجه یک ایرانی است.
 • افرادی که قیمت برای آنها در اولویت است. مانند فروشندگان حبوبات در مناطق محروم.
  این گروه می توانند خرید برخی از حبوبات خارجی که به نوعی درجه دو محسوب می شوند را در اولویت کارشان قرار دهند.

مرکز تولید حبوبات

مرکز حبوبات ایران را از کجا پیدا کنیم؟

برای خرید حبوبات ایرانی و اینکه آن ها را از کجا خرید کنیم، پارامترهایی مثل نوع و کیفیت محصول و میزان وزنی سفارش بسیار مهم می باشند. در ادامه در این باره صحبت کرده ایم.
فروشگاه اینترنتی فروش حبوبات ایرانی گزینه بسیار مناسبی هستند که می توانند نیاز شما را به خوبی تامین نمایند.
نحوه سفارش و خرید شما در قیمت حبوبات ایرانی که به همراه کیفیت از مهم ترین پارامترهای خرید شما می باشد بسیار تاثیرگذار است. پیشنهاد ما این است که چه خریدار حبوبات به صورت عمده می باشید و چه برای کسب و کار خود به دنبال مرکزی می گردید که تمامی حبوباتی که شما نیاز دارید را با کیفیت و قیمت متناسب در حجم کم برای شما فراهم کند، می توانید با کارشناسان بازرگانی ما در ارتباط باشید تا در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

[toggle title=”تماس با ما” state=”open”]همین حالا می توانید برای دسترس به تولیدکنندگان و فروشندگان حبوبات ایرانی، از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.[/toggle]

حبوبات را عمده خرید کنیم یا خرد؟

مشتریان مختلف عرضه حبوبات، بسته به حجم کارشان، حبوبات را بصورت عمده یا خرد خریداری می کنند. حجم کار و توان خرید در مقدار خرید تاثیرگذار است.
اما در هر شرایطی می بایست تلاش کرد حبوبات را به شکل عمده خریداری نمود. این نوع خرید حسن خرید با صرفه بیشتر را دارا خواهد بود. خرید حبوبات همچون دیگر مواد غذایی اگر عمده خریداری شود قیمت کمتری خواهد داشت.

اگر می خواهید شناخت بیشتری نسبت به حبوبات ایرانی و خارجی داشته باشید، در مقاله ای جداگانه با نام قیمت حبوبات در بازار پیرامون این مساله صحب به میان آورده ایم.
منبع: حبوبات ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *